Історія

Публічне акціонерне товариство «Хімфармзавод «Червона зірка» є одним з перших фармацевтичних підприємств України.

Історія заводу бере свій початок в 1923 році. Тільки закінчилася громадянська війна. В Україні створено Комітет по боротьбі з безробіттям, постановою якого організована фабрика з розфасування хімікатів. На фабриці 800 робочих місць, назву їй дали у дусі того часу - "Червона зірка". На той час ми - виробник хімічних реактивів, складних ефірів та парфумерної продукції.

Маючи у Харкові, найбільшому науковому центрі України, базу наукових та дослідницьких інститутів, завод поступово переходить до виробництва субстанцій лікарських препаратів (антипірин, пірамідон, кальцію глюконат та інших). Перед війною, в 1940 році, субстанції вже складали 54% від загального обсягу виробленої продукції. Виробнича програма розширювалася, масштаби збуту збільшувалися.
У жовтні 1941 року завод був евакуйований до Середньої Азії та на Урал (Челябінськ).

Після війни відновлення підірваного в 1943 році заводу тривало 3 роки. Було відновлено виробництво субстанцій довоєнної номенклатури плюс нових, що пройшли апробацію війною - норсульфазолу, білого стрептоциду, фталазолу. Вони й визначили спеціалізацію заводу - як виробника антипіретиків і сульфаніламідних препаратів. Пізніше до них додалися кумаринові препарати (дикумарин, неодикумарин).

У 1967 році довоєнний рівень виробництва був перевищений в 30 разів. Продукція підприємства експортувалася в 23 країни світу.
1991 рік, коли Україна отримала статус незалежної держави, став переломним етапом в історії заводу - підприємство перепрофілювалося на випуск готових лікарських засобів.

Першими лікарськими препаратами ПАТ "Хімфармзавод «Червона зірка» були: таблетки «Аспаркам», мазі «Левосин», «Еспол» і «Левомеколь».

У 1995 році підприємство було перетворено у Відкрите акціонерне товариство, що дозволило по-новому подивитись на його сучасний стан та перспективи. Якщо до 1995 року щорічно освоювалося 2 препарата, то в 2000 році - вже 10. На фармацевтичний ринок вийшли таблетки Диклофенак та Піроксикам, "Но-Кру-Ша" (діюча речовина - дротаверину г/хл) і "Реналган" (анальгетик зі спазмолітичними властивостями), а також оригінальний препарат - Мазь тіотриазоліну, що підтвердив свою ефективність при пролежнях, ранах, що важко загоюються, а також катаральному гінгівіті.

Сьогодні асортимент продукції заводу включає в себе препарати 22 фармакотерапевтичних груп, до яких входять:
- тверді (таблетки, капсули, саше);
- м'які (мазі, гелі, креми, лініменти);
- рідкі (спиртові настоянки, сиропи, спреї, розчини) лікарські форми. 

Так само випускається лікувальна косметика та добавки дієтичні.

Що ж у асортиментній політиці заводу в найближчій перспективі? ПАТ «Хімфармзавод «Червона зірка» планує освоєння нових лікарських засобів та продовження серії лікувальної косметики.

Основні напрямки роботи підприємства - подальше розширення асортименту, модернізація виробничих потужностей та активна промоційна діяльність.

Ми пишаємося тим, що працюємо у сфері, пов'язаній з виробництвом продукції для здоров'я людини і дотримуємося незмінної ідеології: лікарські препарати повинні бути ефективними, безпечними та доступними.